• GFTEAM GERMAN OPEN GI & NO GI – PHILLIPSBURG 2016 – Competitors List

    Check below the updated competitors list.

    Deadline to sign up on Friday 09th of December.

    Competitios Schedule will be released on Friday.

    Registration link here: https://www.eventbrite.com/e/gfteam-german-open-gi-nogi-philippsburg-2016-tickets-28331914519

     

    GFTEAM GERMAN OPEN PHILLIPSBURG (Gi & No Gi)

    11th of December, 2016

    Competitors list:

    GI DIVISIONS:

     

    Mix Kids (6-8 yrs)

    Eduard Steinbrenner (Matrix BJJ) grey belt 32kg

     

    Mix Kids (9-12 yrs):

    Danil Wahl (Frankers Fight Team) white belt 36kg

    Christian Fischer (Frankers Fight Team) white belt 36kg

    Vanessa Branscum (Matrix) white belt 70kg

    Christian McCullough (Matrix) white belt 46kg

    Addy Wade (Matrix) 30kg

    Jasmin Carra (Matrix)

     

    Juvenile +65kg:

    Esa Muradi (AJJK)

     

    Female White Belt -65kg:

    Franziska Blum (Carlson Gracie Austria)

    Sabrina Schulz (Atos Germany)

    Anna Woerner (GFT)

    Christiane Kaiser (Atos Germany)

    Melanie Bauer (Coelhao Jiu Jitsu)

     

    Female Blue Belt -70kg:

    Carolin Hayd (Atos Germany) master

    Minttu Vainio (SDS-Academy) master

     

    Male Whie Belt -65kg:

    Kevin Knecht (Atos Germany)

     

    Male White Belt -75kg:

    Lukas Walter (Coelhao Jiu Jitsu)

    Julian Labeit (PSV Karlsruhe)

    Philippe Wagner (Pata Jiu Jitsu)

    Johannes Unnewehr (SDS Akademie Mannheim, Polar Team) master

    Leon Strelzik (Coelhao Jiu Jitsu)

     

    Male White Belt -85kg:

    Andrej Rose (Elite Fight Academy) master

    Christopher Wunder (Atos Mannheim)

    Fabio Carucci (Atos Mannheim)

    Aaron Olf (Ribeiro Jiu Jitsu)

    Stephan Unnasch (Exitasia)

    Stavros Kirimalakis (Spartan Gym)

     

    Male White Belt -95kg:

    Julian Kowatsch (Next Level)

    Alexander Weber (Buschkampbros)

    Cihan Dogramaci (Atos Mannheim)

    Dirk Becker (Frankers Fight Team)

     

    Male White Belt +95kg:

    Manuel Palleit (Atos Mannheim)

     

    Male Blue Belt -75kg:

    Frederick Krepulat (FZC Philippsburg)

    Andrej Kusnezov (ExitAsia)

    Florian Peters (GFT / Pata Jiu Jitsu)

    Sven Gensich (GFT)

    Marius Kolbe (Coelhao Jiu Jitsu)

     

    Male Blue Belt -85kg:

    Markus Heinze (Buschkamp Bros)

    Viktor Wahl (Frankers Fight Team)

    Andy Lützow (GFT Germany / Pata Jiu Jitsu)

    Andreas Richter (Atos Germany)

    Markus Krämer (Buschkamobros)

    David Kolbe (Coelhao Jiu Jitsu)

     

    Male Blue Belt -95kg:

    Chon Rosa (Arte Suave – Stallion Gym, Stuttgart) master

     

    Male Blue Belt +95kg:

    Dzan Zogic (Atos Mannheim)

    Jan Horak (Jungle Bjj)

     

    Male Purple Belt -95kg:

    Dustin Stoltzfus (FFT/LLL)

    Marco Wüst (PaTa / GFT Germany)

     

    Male Brown/Black Belt -95kg:

    Patrick Jaeger (DIDA Jiu-Jitsu)

    Lars Frutig (Dino Team Magdeburg) master

     

    Male Brown/Black Belt +95kg:

    Eldar Rafigaev (Jungle Bjj)

     

    NO GI DIVISIONS:

     

    Mix Kids (6-8 yrs):

    Eduard Steinbrenner (Matrix BJJ) grey belt 32kg

     

    Mix Kids (9-12 yrs):

    Danil Wahl (Frankers Fight Team) white belt 36kg

    Christian Fischer (Frankers Fight Team) white belt 36kg

    Vanessa Branscum (Matrix) white belt 70kg

    Christian McCullough (Matrix) white belt 46kg

    Addy Wade (Matrix) 30kg

    Jasmin Carra (Matrix)

    Ida Steinkampf (Matrix) 33kg

     

    Juvenile +65kg:

    Melvin Willeführ (Next Level MMA – Erlensee)

    Esa Muradi (AJJK)

    Mikail Kolbasar (Frankers Fight Team)

     

    Female Beginner -55kg:

    Linda Milli (Frankers Fight Team)

    Ioanna Kyriakou (Taifun Luta Livre)

     

    Female Beginner -65kg:

    Franziska Blum (Carlson Gracie Austria)

    Christiane Kaiser (Atos Germany)

    Linda Mohr (Frankers Fight Team)

     

    Female Advanced -65kg:

    Karina Mies (KST BodyAttack Viernheim) master

     

    Male Beginner -65kg:

     Elmahdi Zoubi (No Limit Fight Club)

    Sandro Pfisterer (Frankers Fight Team)

     

    Male Beginners -75kg:

    Julian Labeit (PSV Karlsruhe)

    Philipp Machauer (Frankers Fight Team)

    Lukas Klak (Wing Warriors Wetterau) master

    Philippe Wagner (Pata Jiu Jitsu)

    Christian Bonner (Wing Warriors Wetterau)

    Christopher Mayer (Frankers Fight Team)

    Johannes Unnewehr (SDS Akademie Mannheim, Polar Team) master

    Robin Hüter (TG Biblis)

    Gheorghe Zaporojan (No Limit Fight Club)

     

    Male Beginners -85kg:

    Panco Andonov (No Limit Fight Club)

    Vincent Steiner (TG Biblis)

    Jannis Olf (TG Biblis)

    Aaron Olf (Ribeiro Jiu Jitsu)

    Stefan Fürth (No Limit Fight Club)

    Stephan Unnasch (Exitasia)

    Stavros Kirimalakis (Spartan Gym)

    Male Beginners -95kg:

     Julian Kowatsch (Next Level)

    Jonathan Wernz (Buschkampbros)

    Alexander Weber (Buschkampbros)

    Deniz Karakoc (No Limit Fight Club)

    Dirk Becker (Frankers Fight Team)

     

    Male Intermediate -75kg

    Andrej Kusnezov (ExitAsia)

    Florian Peters (GFT / Pata Jiu Jitsu)

     

    Male Intermediate -85kg:

    Markus Heinze (Buschkamp Bros)

    Viktor Wahl (Frankers Fight Team)

    Andy Lützow (GFT Germany / Pata Jiu Jitsu)

    Markus Krämer (Buschkamobros)

     

    Male Intermediate -95kg:

    Chon Rosa (Arte Suave – Stallion Gym, Stuttgart) master

     

    Male Intermediate +95kg:

    Jan Horak (Jungle Bjj)

    Viktor Maurer (Buschkamp) master

     

    Male Advanced -75kg:

    Naser Wahabi (Taifun Luta Livre)

    Andreas Resch (Matrix Bjj) master

     

    Male Advanced -95kg:

    Dustin Stoltzfus (FFT/LLL)

    Klemens Kürschner (Luta Livre Landau)

    Marco Wüst (PaTa / GFT Germany)

     

    Male Elite -75kg:

    Mimoun Arbaoui (Taifun Luta Livre)

     

    Male Elite +95kg:

    Eldar Rafigaev (Jungle Bjj)